Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
TDV
Vote Now
M. Salih UZUN, Dr.(PhD)

Değerli Dostlar,

İlk yüzyılda Cumhuriyet kadroları, erkeğiyle kadınıyla, bilim insanlarıyla, sanayicisiyle, tüccarıyla, çiftçisiyle bu ülkenin insanı çok önemli işler başardı.

Ne var ki bu görece başarıya rağmen, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına hazırlanırken olmamız gereken demokrasi, hukukun üstünlüğü, bilim-teknoloji, refah ve huzur düzeyinden bir hayli uzaktayız.

Demokratik kurumlarımızın sağlıklı biçimde işler duruma gelmesi, kuvvetler ayrılığı ilkesinin hayat bulması, hukuk devleti ilkesinin yaşaması, toplumun yararına akılcı ekonomi politikalarıyla Türkiye’nin kalkınma yolculuğuna devam etmesi, ülkemizde çağdaş bir demokrasinin kurulmasıyla mümkün.

TÜRK DEMOKRASİ VAKFI olarak, her biri kendi alanlarında uzman ve demokrasiye inanmış yol arkadaşlarımızla, köklü geleneğimizden aldığımız ilham ve güçle “huzurlu, mutlu, barış ve güven içerisinde bir ülke, hukukun egemen olduğu bir devlet” hedefimize ulaşmaya kararlıyız.

TÜRK DEMOKRASİ VAKFI, sosyal sorumluluktan ekonomiye, dış politikadan iç siyasete kadar, ülkemizi ilgilendiren her konu hakkında, FİKRİ ve ÇÖZÜM ÖNERİSİ olanların evidir.

Demokrasimiz için söyleyecek sözü, halkımızın sorunları için üretecek çözümü olanlar; evinize tekrar hoş geldiniz.